slogan

Nieuws

#Nieuws

The drone is watching you!

Een luid gezoem als van een hommel zwelt aan. Langzaam wordt de zwartkleurige hendel van het controlepaneel overgehaald en… daar gaat-ie. De drone stijgt op in de gymzaal. Een extra duwtje aan de hendel en het giert op volle kracht vooruit. Hidde M. (2A) kan niet anders dan trots zijn op het resultaat van zijn denk- en constructiewerk.

De informatie voor het bouwen van de drone haalde Hidde van internet. Daarna is hij gaan rekenen, bouwen en programmeren. En dat was soms best ingewikkeld. Vooral het programmeren. Een aantal onderdelen zijn gemaakt met behulp van de 3D-printer van school. “Als je goed kijkt zie je allemaal streepjes van de laagjes plastic waaruit bijv. de camerahuls is opgebouwd”, laat Hidde zien.

De Head of Technics and Programmer Rami Y. is er niet minder trots om. Hij noemt de prestatie van Hidde ‘uitzonderlijk’. “Hij heeft er keihard aan gewerkt en ook echt alles zelf gedaan. Bewonderenswaardig.”