slogan

Nieuws

#Nieuws

Tweede prijs: Technasiumproject Van Oord – Energiewinning aan de kust, leerjaar 3.

“WOW, een briljant idee!”

Technasiumproject Van Oord – Energiewinning aan de kust, leerjaar 3.

Bijna 600 middelbare scholieren van tien Technasia hebben meegedaan aan de wedstrijd ‘Energiewinning aan de kust / De kracht van water’. Dit is een zoektocht naar het meest innovatieve ontwerp om de waterkracht van de zee aan de Nederlandse kust om te zetten in duurzame energie.

Semih, Regie, Rameel en Rabie uit de derde klas waren afgevaardigden van onze school. Met hun EOB (energieopwekkende bal) hebben zij veel indruk gemaakt op de jury. Door gebruik te maken van een Peltier element, de koude temperatuur van de zee en de warmte ontstaan door wrijving en de deining van het water, kan energie worden opgewekt. Meerdere EOB’s worden onderling verbonden en als een soort drijvend net in zee geplaatst.

Het ontwerp van de EOB werd gezien als zeer innovatief en origineel. Met de waardering van een mooie tweede prijs tot gevolg! Fantastisch gedaan heren!